Щодо спалювання рослинних залишків та відходів !!!
Відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76, прибудинкова територія повинна постійно утримуватися в чистоті, систематично очищатися від сміття, тари, опалого листя.
Спалювання всіх видів відходів, самовільне випалювання рослинності та її залишків на території домоволодінь забороняється !!!
Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, -
тягнуть за собою накладення штрафу на
громадян від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян посадових осіб - від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на
громадян від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян посадових осіб - від 1260 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ст 77-1 КУпАП зі змінами 2023 рік (Кодекс України про адміністративні правопорушення, Адміністративний кодекс України, КпАП України, КпАПУ)
Крім того, 3 березня 2022 року, внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Так, у статті І ІЗ «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності.
Застерігаємо, що відтепер такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна. Ті самі діяння, вчинені в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, караються позбавленням волі строком від 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.