Гага В'ячеслав Олегович

Народився 3 серпня 1991 року в селі Плешкані Золотоніського району Черкаської області. У 2006 році закінчив 9 класів загальноосвітньої школи с. Плешкані. У 2008 році закінчив загальноосвітню школу с. Гельмязів. Був чемпіоном Черкаської області з греко-римської боротьби (серед молоді), та чемпіоном Черкаської області по бойовому самбо. У 2010 році зайняв перше місце на Відкритому чемпіонаті Черкаської області по бойовому самбо у ваговій категорії до 90 кг. У 2013 році брав участь у Кубку України з бойового самбо серед чоловіків, де посів п'яте місце у ваговій категорії до 82 кг. У 2013 році закінчив Навчально-науковий інститут фізичної культури, спорту та здоров'я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького за спеціальністю «Фізичне виховання». Після закінчення інституту, певний час, працював вчителем фізичної культури в загальноосвітній школі села Гельмязів Золотоніського району. З жовтня 2013 року служив у Збройних Силах України за контрактом у 95 Житомирській окремій аеромобільній бригаді. Навесні у складі свого підрозділу опинився в найгарячіших на той час точках війни на сході України — поблизу Краматорська та Слов'янська. Зазнавши важкого поранення в ногу, потрапив на реабілітацію, проте дуже скоро повернувся на фронт. Загинув 26 січня 2015 року, виконуючи завдання з евакуації поранених бійців з поля бою в районі с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область, поблизу Донецького аеропорту. В'ячеслав дістав поранення, йому намагалися надати першу допомогу, але від значної втрати крові він помер. 29 січня 2015 року похований в рідному селі Плешкані. НАГОРОДИ: Орден «За мужність» ІІІ ступеня , Орден «За мужність» ІІ ступеня (посмертно), Почесна відзнака «За заслуги перед Черкащиною» (посмертно), Нагрудний знак «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно)