Свіжі новини
Внаслідок бойових дій постраждали 414 працівників, 127 з них загинули
З початку війни внаслідок бойових дій на підприємствах України зафіксовано 200 випадків травмування та/або смерті працівників, більшість з яких групові.
Під час виконання трудових обов’язків через збройну агресію росії постраждали 414 працівників (+59 за останній тиждень), 127 з них загинули.
Найбільша кількість потерпілих зареєстрована:
? у Миколаївській області – 65 постраждалих, 26 з яких травмовані смертельно;
? Києві – 78 постраждалих, 22 смертельно;
? на Донеччині – 43 постраждалих, 9 смертельно;
? Дніпропетровщині – 43 постраждалих, 7 смертельно;
? у Харківській області – 31 постраждалий, 8 смертельно;
? Чернігівській області – 24 постраждалих, 7 смертельно;
? Сумській області – 22 постраждалих, 8 смертельно;
? а також на Київщині – 21 постраждалий, 9 смертельно.
Висловлюємо співчуття близьким і рідним.
Щодо кожного випадку поранень або смерті українських працівників внаслідок російського вторгнення організовується робота з розслідування.
Усі працівники, постраждалі під час роботи внаслідок бойових дій, забезпечуються Фондом соціального страхування України страховими виплатами і медико-соціальними послугами.
Потерпілі зі стійкою втратою працездатності упродовж усього життя або до повного відновлення здоров’я крім одноразових допомог також забезпечуються Фондом щомісячними страховими виплатами, які у повному обсязі компенсують їм втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності. Також одноразові грошові допомоги і щомісячні страхові виплати призначаються для членів сімей загиблих працівників.
Зверніть увагу, до відомостей про кількість постраждалих не включаються військовослужбовці, поліцейські, рядовий та начальницький склад органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту ДСНС та ін.
З 01 липня в Україні зріс прожитковий мінімум та пов’язані з ним страхові виплати
З 01 липня 2022 року в Україні планово збільшився розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – з 2 481 гривні до 2 600 гривень.
Відповідно зросла сума пов’язаних з ним одноразових допомог, які фінансуються Фондом соціального страхування України для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також осіб, які мають право на виплати в разі втрати годувальника.
Так, для осіб, у яких право на страхові виплати від Фонду настане з 01 липня цього року, розмір допомоги складе:
• потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (максимально 17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, при 100% втрати працездатності) – 44 200 грн;
• сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів прожиткового мінімуму) – 260 000 грн;
• утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів прожиткового мінімуму) – 52 000 грн.
Раніше ці виплати становили 42 177 грн, 248 100 грн, 49 620 грн відповідно.
Фонд виплатив 975 мільйонів гривень щомісячних страхових виплат у червні
Щомісячні страхові виплати від Фонду соціального страхування України упродовж червня отримали понад 184 тисячі потерпілих на виробництві та членів їх родин.
Загалом у минулому місяці перераховано на банківські картки або доставлено листоношами 975 мільйонів гривень щомісячних страхових виплат.
Такі виплати в повному обсязі компенсують потерпілим внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності та фінансуються у наступному місяці за попередній.
Оперативна інформація про стан фінансування страхових виплат, лікарняних і декретних допомог оновлюється у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.
Золотоніське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області