Щодо обробки полів та отруєння бджіл

Дата: 20.05.2021 12:43
Кількість переглядів: 1383

В звязку з підвищенням середньодобових температур, що сприяє розвитку посівів с/г культур сільгосптоваровиробники активізували роботу з догляду за посівами боротьби із бурянами, хворобами та шкідниками широко застосовуючи отрутохімікати.

Не дотримання вимог використання агрохімікатів збільшення можливості отруєння бджіл.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи , які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин зобовязані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і термін дії токсичності.

Відповідно до наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України №338 від 119.02.2021 та «Інструкція з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин» власників пасік оповіщають за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця ( у радіусі 10 км) часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. - допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.Пасічник, який не повідомив органи місцевого самоврядування за новим місцем розміщення пасіки про перебування пасіки, бере на себе всі ризики завдання шкоди або загибелі пасіки внаслідок застосування засобів захисту рослин.

Обстеження пасіки і фіксація випадків отруєння бджіл на вимогу та за заявою власника пасіки до органів місцевого самоврядування здійснюються постійно діючою комісією із встановлення факту отруєння бджіл (комісія створюється органами самоврядування за місцем розташування пасіки до складу комісії в обовязковому порядку входить представники органу місцевого самоврядування який є головою комісії).

Згідно пункту 5.26 пункту 5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохіміків у народному господарстві України» забороняється проведення авіаційних обробок пестицидів всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче; а) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік; б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання , місць випасу домашніх тварин, обєктів природного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників). в) 1 км. Від населеного пункту , тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів виноградників.

Відповідно до статті 38 Закону України « Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність. Зокрема відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у; а) неповідомленні або надані неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин; б) порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у реалах розселення бджіл.

Відповідно до статті 20 Закону України « Про пестициди і агрохімікати тягне за собою цивільну, дисциплінарну або кримінальну відповідальність.

Зокрема несуть відповідальність особи винні у :

- приховуванні або перекрученні інформації, що могло спричинити або спричинило загрозу життю та здоровю людини, а так само життю та навколишньому середовищу;

- не дотриманні вимог стандартів, санітарних норм і правил інших нормативних документів під час виробництва, транспортування зберігання пестицидів, агрохімікатів і технічних засобів іх застосування;

- забрудненні пестицидами і агрохімікатами понад допустимі рівні сільськогосподарської сировини, кормів харчових продуктів, грунту, води, повітря;

- порушенні регламентів та санітарних нормі правил транспортування, зберігання, торгівлі та застосування пестицидів і агрохімікатів;

- застосування пестицидів які не пройшли державних випробувань, реєстрації, перереєстрації

- не виконанні законних вимог посадових осіб, які здійснюють державний нагляд і контроль;

- виконання завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень