Середній розмір декретних допомог зріс на 15,6%

Дата: 13.02.2023 11:15

Кожен день перебування у відпустці по вагітності та пологах є оплачуваним. Зазвичай декретна відпустка триває 126 календарних днів, кожен з яких фінансується у розрахунку 100% середнього доходу працівниці.

Попри виклики минулого року, розмір такої допомоги продовжував зростати. Середньоденна сума виплат від Фонду соціального страхування України для вагітних українок збільшилась на 15,6%: з 335,8 грн у 2021 році до 387,74 гривні у 2022-му.

Середній розмір допомоги за всю декретну відпустку склав 45,5 тисячі гривень за підсумками минулого року — це на 5 тисяч більше, ніж у 2021-му. А в грудні 2022 року середня сума декретної допомоги зросла вже до 48,6 тисячі гривень.

Загалом українки отримали близько 5 мільярдів гривень декретних допомог у минулому році — Фонд соціального страхування України продовжував фінансувати допомоги навіть для працівниць, які виїхали за кордон або з якими призупинили трудовий договір на час воєнного стану.

Золотоніське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області