Щодо вакцинації від дифтерії, правця та кашлюку

Дата: 27.09.2024 15:11
Кількість переглядів: 41

         З 1 серпня поточного року в Україні триває кампанія з додаткової імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця для тих, хто пропустив планові щеплення у попередні роки і їх необхідно надолужити.

         Ісі три хвороби  небезпечні : можуть викликати  серйозні ускладнення або навіть смерть, якщо хворий невакцинований.

 

          КАШЛЮК – затяжна хвороба (одужання може тривати 2 – 6 місяців) з  частими і довгими нападами кашлю, перебіг вкрай тяжкий, особливо у немовлят, небезпека у можливих ураженнях головного мозку, судомах   чи зупинці дихання.

           ДИФТЕРІЯ  вражає слизову оболонку горла, утворюючи плівки, які можуть перешкоджати диханню, а  дифтерійний токсин , потрапивши у кров, може спричинити серцеву чи ниркову недостатність, уразити   нервову систему з набряком головного мозку.

            ПРАВЕЦЬ  уражає нервову систему, що призводить до сильних м'язових спазмів,  перелому кісток, інфаркту міокарду , внутрішньочерепних  крововиливів, коматозного стану, маючи рівень смертності аж до 80%.

 

       Щоб отримати повний захист від дифтерії, кашлюку та правця, треба дотримуватися графіка вакцинації згідно з Національним календарем щеплень. Дітям вакцина вводиться в кілька етапів: у віці 2, 4, 6 місяців, з ревакцинацією у 18 місяців, а також у 6 та 16 років проти правця та дифтерії. Дорослим рекомендується проводити ревакцинацію кожні 10 років.

Вакцинація за Національним календарем щеплень є безоплатною.

 

        Експерти  Центру  громадського здоров’я  дають  поради  на  часті запитання  з  даної  теми :

       Вагітним і  під час годування грудьми не просто бажано, а і корисно вакцинуватися у сімейного лікаря – щеплення захистить і маму і майбутню дитину (оптимальні терміни вагітності - на 16 – 32 тижні).

       Хто перехворів на ці хвороби все одно потрібно вакцинуватись, адже  імунітет після  правця не  формується, а після дифтерії нестійкий (навіть протягом року після перенесеної хвороби можна повторно захворіти). Вакцинація забезпечить імунітет  проти цих інфекцій на термін  близько до 10 років.

Після кашлюку формується стійкий імунітет, але перебіг хвороби у невакцинованих дітей вкрай тяжкий, особливо у немовлят, небезпека у можливих ураженнях головного мозку, судомах   чи зупинці дихання. Тривалість імунітету після вакцинації 4-7 років.

 

 

 

 

        Якщо ви не пам’ятаєте, чи були вакциновані, сімейний лікар допоможе скласти індивідуальний графік вакцинації з урахуванням мінімальних інтервалів. А взагалі щеплення можна зробити в одному з пунктів вакцинації, які працюють при амбулаторіях, поліклініках, спеціалізованих медичних центрах або приватних медичних закладах. Після щеплення рекомендується залишитися в медичному закладі на 30 хвилин, аби переконатися, що відсутні алергічні реакції.

          Усі вакцини в Україні проходять суворий контроль якості на всіх етапах, починаючи з виробництва і закінчуючи введенням пацієнту. У кожному пункті вакцинації є інструкції з застосування всіх медичних імунобіологічних препаратів, які використовуються для щеплень. Інструкції з застосування вакцин, зареєстрованих в Україні,  також можна знайти на сайті Державного реєстру лікарських засобів України.

 

         Щеплення проводять добре навчені працівники  медичних закладів.

 Не  ігноруйте  імунопрофілактику, поспішіть зробити необхідні щеплення.

 

 Будьте здорові !


« повернутися до розділу «Медицина»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень